Péče o exteriér

Čištění aktivním kyslíkem

Čištění aktivním kyslíkem (ozonem) je naše nová služba!

Ruční mytí karoserie

Na místa, kde je uchycený hmyz, což bývá čelní maska, kapota, zpětná zrcátka a přední sklo, naneseme přípravek na odstraňování hmyzu, který je šetrný k laku karoserie, takže ji nevysušuje, ani nepoškozuje. Po jeho krátkém působení hmyz odstraníme houbou nebo papírovým hadříkem a karoserii opláchneme tlakovým proudem vody. Dále se celá karoserie ručně umyje šampónem pomocí autohouby, potom se spláchne čistou vodou, nastříká voskem, znovu opláchne vodou a jelenicí vytře do sucha včetně skel a rámů dveří. Při použití této technologie lak vyschne, aniž by na něm zůstaly zaschlé kapky.

Bezkontaktní mytí karoserie

Vaše auto perfektně umyjeme, ale Vám na něj nesaháme – nepoškrábeme.

Pro majitele drahých vozů by to mělo být bezkontaktní mytí lákavé, protože jak na kartáčové myčce, tak klasickým ručním mytím houbou dochází k “rozbrušování” špíny na povrchu vozidla dotykem kartáče nebo houby.

Ani předmytí samotným tlakem vody nezabezpečí, v případě kartáčové myčky a houby, aby nezůstala na povrchu špína.

Aktivní šampon dokáže povrch vozidla umýt jenom za pomoci tlaku vody – wapkou. Toto bezkontaktní mytí je na bázi nanotechnologií. Jedná se o novinku v technologií mytí “tzv. bezkontaktní mytí”. Je to chemicko – fyzikální působení autokosmetiky a tlakové vody (někteří lidé si mýlí tento způsob s tzv. suchým mytím = postřik povrchu vozu chemií a utírání suchým hadrem).

Auto se nemusí “předmýt = oplachovat od hrubé špíny” (úspora vody) – na suché a špinavé se nanáší aktivní šampon, který působí tak, že špínu “nadzvedne”. Výhodou je, že nanočástice se dostanou i do míst a zákoutí, kam se rukou = houbou nebo i kartáčem nikdy nedostanete. Takže dochází k perfektnímu umytí i těžce dostupných a členitých míst – např. kolem oken a těsnění oken, v mezi dveřním prostoru, kolem světel a okrasných lišt, pod SPZ,…

Postup: po nanesení aktivní pěnou se oplachuje tlakem vody – tj. na povrch vozidla není potřeba sahat. Paprsek tlaku vody jakoby nahrazuje ruku. Následně se postřikem aplikuje tekutý vosk na bázi nanotechologie, který se spláchne vodou (bez tlaku) – tím dosáhneme perfektní vzhled vozidla a také konzervaci a ochranu před vnějšími vlivy.

Opakované mytí touto technologii vytváří na povrchu vozidel tenkou nano vrstvou, která chrání vůz.
Na oknech se vytváří efekt tekutých stěračů – což zákazník po prvním mytí hned zaregistruje a ocení (bezpečnost jízdy, šetří stěrače, …).

Mytí a čištění litých kol

Na litá kola se nanese rozprašovačem speciální přípravek na odstranění zapečeného prachu z brzdového obložení a grafitu, následně se hadříkem vytřou, ručně vyčistí a opláchnou proudem vody. Nejsou použity žádné stroje.

Čištění a ošetření pneumatik

Umyté a vysušené pneumatiky se ošetří přípravkem, který zpomaluje stárnutí a praskání povrchu a zlepší vzhled. K umývání je použit přípravek na pryž a umělé hmoty. Ošetření pneumatiky je prováděno ručně bez pomocí strojů.

Ošetření plastových dílů karoserie

Na umyté a vysušené plastové díly karoserie naneseme houbičkou speciální přípravek na oživení plastů karoserie, který vysušeným a vybledlým plastům vrátí jejich původní vzhled. Ošetření plastových dílů karoserie se provádí při konzervaci laku přibližně po půl roce.

Ošetření chromovaných dílů karoserie

Po umytí a vytření do sucha se chromové části ošetří spec. přípravkem a následně přeleští, čímž se na povrchu vytvoří ochranná vrstva a dosáhne se vysokého lesku.

Vyčištění oken

Pokud vozidlo nebylo před tímto úkonem umyto, musí se všechna okna nejprve umýt a odmastit saponátem a potom se postupně čistí zevnitř i z venku pomocí speciální pěny, která nezanechává na oknech šmouhy. Odstraní se i znečištěné okraje na horní části dveřních oken, viditelné při jejich stažení.

Mytí motoru

Po opláchnutí motoru vodou se pomocí štětců a speciálního přípravku na mytí motorů umyjí nečistoty. Motor není možné umýt vespod. Motor umývá jeden pracovník po dobu 30 minut pouze štětci, kartáči a ekologickým gelem na motory.

Leštění a ošetření starých laků

Na umytý a vysušený lak karoserie, zbavený nečistot, hmyzu a asfaltu, se v místech, kde je lehce poškrábán nanáší pasta s abrasivem, kterou se drobnější rýhy a škrábance odstraní úplně, větší z části. Přebroušená místa se ošetří a rozleští přípravkem s dlouhodobou ochranou laku. K ošetření laku je použito profesionální leštící elektrické zařízení a čistič laků Star-Wax.

Údržba střechy kabrioletu – čistění a impregnace

Jedná se o pečlivé vyčištění textilní části střechy, kdy dojde k čištění Tornadorem Gun za pomocí čistící chemie na střechy a textilní části. Po následném vyčištění a vyfoukání z těžce dostupných částí se nechá střecha vysušit. Následně se na textilní část střechy kabrioletu nanese impregnace na textilní části kabrioletu, aby dokázala nejlépe odolávat podnebním vlivům počasí (slunce, déšť), tímto si zachová i svoji barvu.